[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]
 

YachtSense - cyfrowy system sterowania

Raymarine YachtSense

YachtSense™ firmy Raymarine to nowy, zaawansowany cyfrowy system sterowania zapewniający pełną kontrolę i sterowanie systemami elektrycznymi jachtu. Modułowa konstrukcja i wiodące w branży funkcje bezpieczeństwa stanowią przyszłość automatyki morskiej. Rozwiązanie to dedykowane jest stoczniom i konstruktorom jachtów.

Każdy cyfrowy system sterowania YachtSense jest w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika. Indywidualne opcje interfejsu użytkownika zapewniają nowoczesne i eleganckie rozwiązanie do automatyzacji jednostek pływających. Kapitanowie mogą monitorować systemy mechaniczne i przejmować kontrolę nad wyposażeniem jednostki bezpośrednio z poziomu steru.

Od sprawdzania stanu generatora do ustawiania oświetlenia salonu na wieczór, YachtSense zapewnia bezproblemową kontrolę, pozwalając kapitanowi i załodze skupić się na wypłynięciu i cieszeniu się czasem spędzonym na otwartych wodach.

YachtSense to wyjątkowa modułowa architektura systemu, która daje konstruktorom łodzi swobodę projektowania i standaryzacji w oparciu o cyfrowe rozwiązanie sterowania, które można skalować w obrębie całej gamy modelu.

Tworzenie każdego systemu YachtSense zaczyna się od modułu głównego YachtSense i modułu zasilania. Następnie dodawane są kolejne moduły, które uzupełniają i rozbudowują system.

Oprócz modułu głównego i modułu zasilania mocy, system rozszerza się o moduły małej mocy, moduły dużej mocy, moduły odwracania, moduły sygnałowe i moduły zdalne. Moduły łączą się z określonymi typami urządzeń, z maksymalnie 4 kanałami na każde. Żaden inny cyfrowy system przełączający nie oferuje tak dużej elastyczności i możliwości rozbudowy.

Raymarine Yachtsense

Moduł główny - System YachtSense można jeszcze bardziej rozbudować dzięki modułom zdalnym YachtSense. Moduły zdalne zastępują moduły główne dla tych zestawów rozszerzeń.

Moduł małej mocy - Moduł małej mocy jest cyfrowym modułem wyjściowym i może być używany do sterowania obciążeniami elektrycznymi o niższej mocy, takimi jak światła, silniki wycieraczek i inne urządzenia elektroniczne. Obsługuje do 4 urządzeń.

Moduł dużej mocy - Moduł dużej mocy jest cyfrowym modułem wyjściowym i może być używany do sterowania obciążeniami elektrycznymi o dużej mocy, takimi jak pompy, wentylatory, grzejniki, lodówki, sprzęt Hi-Fi itp. Obsługuje do 2 urządzeń.

Moduł odwracania mocy - Moduł odwracania zapewnia kontrolę nad 1 obwodem prądu stałego, który może odwrócić jego polaryzację. Jest to idealne rozwiązanie do sterowania ruchem pomp hydraulicznych, siłowników, szyberdachów, osłon przeciwsłonecznych i elektrycznych szyb.

Moduł sygnałowy - Moduł sygnałowy umożliwia podłączenie do 4 sygnałów wejściowych. Można je wykorzystać do monitorowania poziomów w zbiornikach, napięcia akumulatorów, temperatur, przełączników lub wielu innych czujników. Każdy z tych 4 kanałów może być również używany jako sygnał wyjściowy o niskim natężeniu prądu do sterowania innymi urządzeniami elektronicznymi lub przekaźnikami.

Moduł zasilania - Punkt podłączenia zasilania DC i zakończenia stosu modułów. Moduł zasilania zapewnia podłączenie wszystkich pozostałych modułów do źródła zasilania łodzi. Chroni wszystkie podłączone obwody przed przejściowymi napięciami i odwrotną polaryzacją.

Systemy YachtSense budowane są zgodnie z wymagającymi standardami Raymarine. Trzy warstwy nadmiarowości zapewniają kapitanom spokój ducha. Zintegrowana klawiatura umożliwia ręczne sterowanie, a wyświetlacz LCD wygodną diagnostykę systemu. Wyposażone w wytrzymałe obudowy IPX6, objęte są 3-letnią gwarancją.

W przypadku przerwy w działaniu sieci, cały system przełączy się na minimalny tryb pracy, a klawiatura modułu głównego i wyświetlacz LCD zapewnią sterowanie systemem. Wszystkie moduły nadal działają podczas awarii sieci, a ręczne obejście bezpiecznika zapewnia tymczasowe obejście zasilania w przypadku awarii modułu.

Specyfikacje techniczne modułów YachtSense w j. angielskim

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube