[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[BEP Marine - elektrotechnika]
[CZONE - digital switching]
 

Raymarine DockSense Alert

Raymarine DockSense Alert

DockSense Alert to kolejna generacja inteligentnej technologii dokowania firmy Raymarine, która ma na celu zwiększenie świadomości kapitana na temat bezpośredniego otoczenia podczas manewrowania jachtem z bliskiej odległości.Korzystając z zaawansowanej technologii kamer wizyjnych, DockSense Alert wykrywa obiekty powyżej linii wody i tworzy intuicyjną mapę potencjalnych zagrożeń wokół jachtu. Transmisje wideo na żywo poprawiają widok dostępny dla kapitana, a słyszalne i wizualne alerty informują go, gdy obiekt znajduje się blisko jachtu.

DockSense Alert integruje się ze wskaźnikami wielofunkcyjnymi Raymarine Axiom®, prezentując w czasie rzeczywistym widok z lotu ptaka na jacht i jego bezpośrednie otoczenie. Kamery wizyjne 3D firmy Raymarine dostarczają obraz na żywo do sterowni i wykorzystują zaawansowane czujniki ruchu do dokładnego pomiaru odległości między jachtem a obiektami zewnętrznymi. System wyzwala również alarmy dźwiękowe i wizualne, inteligentnie informując kapitana o bliskości dowolnego obiektu zewnętrznego do jego jednostki pływającej. Ten nowy poziom świadomości upraszcza dokowanie, jednocześnie łagodząc skutki wiatru, pływów i monitorując obiekty poza zasięgiem wzroku dostępnym ze sterowni.

DockSense Alert daje kapitanom pewność dokowania w trudnych warunkach w dowolnym doku, w dowolnym miejscu. W przeciwieństwie do innych asystentów dokowania, DockSense Alert nie wymaga żadnych skomplikowanych zewnętrznych nadajników ani czujników. Raymarine DockSense Alert jest całkowicie samowystarczalny i zintegrowany z systemem nawigacji jachtu i gotowy do użycia w każdym miejscu przeznaczonym do dokowania.

Przy sterze aplikacja Axiom DockSense Alert zapewnia mapę informacyjną pokazującą odległość do obiektów wokół jachtu. Transmisje z kamery na żywo dają dodatkową pewność świadomości sytuacyjnej, eliminując martwe punkty i pozwalając kapitanowi zobaczyć, co się dzieje w czasie rzeczywistym. DockSense Alert oferuje również przydatne powiadomienia dostosowane do preferowanej przez kapitana odległości ostrzeżenia o bliskości.

Broszura DockSense Alert w j. angielskim

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljacht.pl

 
Facebook
Youtube