[Raymarine - elektronika jachtowa]
[Mastervolt - zasilanie]
[Marinco - zasilanie]
[Scanstrut - akcesoria montażowe]
[Ocean Signal - bezpieczeństwo na morzu]
[Glomex - anteny jachtowe]
[Hella Marine - oświetlenie]
[Exide - akumulatory]
[Vesper Marine - AIS]

Regaty Eljacht Cup połączone z Pucharem Prezydenta Gdańska

Eljacht Cup

W długi sierpniowy weekend odbyły się regaty Eljacht Cup połączone z Pucharem Prezydenta Gdańska. Na starcie regat znalazło się ponad dwadzieścia ekip, w tym jednostka sponsora głównego – firmy Eljacht. Uczestnicy walczyli o 17 nagród, m.in. o sprzęt firmy Raymarine, Bepmarine, Hella Marine.  Zawody odbyły się w zmienionym terminie z uwagi na zamknięcie portu w Bałtijsku. Zmianie musiała ulec także trasa, której przebieg komisja regat wyznaczyła na wodach Zatoki Gdańskiej.

Sportowych wrażeń nie zepsuła nawet dość kapryśna pogoda. Przeważał wiatr zmienny lub jego zupełny brak. Regaty trwające przez cały długi, sierpniowy weekend można podsumować jako wspaniała zabawa oraz zdrowa rywalizacja. A było o co walczyć – jedną z siedemnastu nagród był Chartplotter A60 z odbiornikiem GPS renomowanej firmy Raymarine.

W regatach Eljacht Cup 2011 w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła załoga jachtu Argea z kapitanem Ewą Gierulską na czele. Drugie miejsce zajęła załoga Słoni z kapitanem Zbigniewem Rembiewskim. Miejsce trzecie przypadło załodze jachtu Pallas z kapitanem Tomaszem Konnakiem. Miejsce czwarte zajęła załoga jachtu Agata 8, który prowadził kapitan Hubert Cieślak.

W Pucharze Prezydenta Gdańska zwyciężyła załoga jachtu Duży Ptak z kapitanem Krzysztofem Paulem na czele. Miejsce drugie przypadło załodze jachtu Agata 8, którym dowodził kapitan Krzysztof Cieślak. Miejsce trzecie zajęła załoga o nazwie Argea, z kapitanem Ewą Gierulską na czele. Miejsce czwarte przypadło rosyjskiej załodze  Błagodarnost, którą kierował kapitan Sergey Pavlenko.

W regatach startował także jacht firmy Eljacht - sponsora tytularnego regat. W swojej grupie „D” jachtów dłuższych niż 7,5 m zajął pierwsze miejsce.
- Chcielibyśmy serdecznie pogratulować laureatom Regat Eljacht Cup 2011 oraz Regat o Puchar Prezydenta Gdańska. Dziękujemy wszystkim załogom, które zdecydowały się wystartować regatach. Możliwość wspólnego udziału w zawodach była dla nas czystą przyjemnością – mówi Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, sponsor Regat Eljacht Cup 2011.

ELJACHT
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
info@eljachtpl

 
Facebook
Youtube